פירמת בן דוד הגיעה למקום 14 על פי דירוג חברת הייעוץ העסקי D&B

על פי דירוג משרדי רואי החשבון לשנת 2012 של חברת הייעוץ העסקי D&B ישראל.
דירוג גודל הפירמות של D&B ישראל נערך על-פי שני פרמטרים שונים: הראשון, דירוג על-פי מספר רואי החשבון המועסקים בפירמה; והשני דירוג על-פי סך כל העובדים המועסקים בה.
להלן הדירוג כפי שפורסם בעיתון "גלובס" מתאריך ה-19.03.2012:

פירמת בן דוד במקום ה-14

D&B: עלייה של 6.2% במספר רואי החשבון בפירמות הגדולות
מדירוג D&B עולה כי ב-2011 הביג-5 גייסו 110 רו"ח חדשים ■ ארנסט & יאנג מובילה את השוק עם 662 רו"ח ■ מנגד, חלה ירידה במספר המצטרפים למקצוע

שנת 2011 הסתמנה כשנת התאוששות במשק לאחר שנות המשבר הקודמות, ונראה כי גם פירמות ראיית החשבון חשו בכך: בשנת 2011 גויסו 110 רואי חשבון חדשים לעבודה ב-5 משרדי ראיית החשבון הגדולים – נתון המשקף עלייה של 6.2% במספר רואי החשבון המועסקים בהם. כמו כן, חלה עלייה כללית של 5% במספר המועסקים בכל 5 המשרדים הגדולים, ועלייה זהה במספר רואי החשבון ב-20 המשרדים הגדולים.

מייסד ובעליה של הפירמה-עובד בן-דוד

נתונים אלה ונתונים סטטיסטיים נוספים נאספו במסגרת דירוג משרדי רואי החשבון לשנת 2012, שמפרסמת היום (ב') קבוצת ניהול הסיכונים D&B ישראל.
על-פי נתוני הקבוצה, בישראל פועלים יותר מ-3,500 משרדי רואי חשבון. רובם, 75%, ממוקמים באזור המרכז. 17% משרדים נמצאים באזור הצפון, והיתר בדרום הארץ. 5 המשרדים הגדולים על-פי הדירוג, הביג-5, מעסיקים יחד 2,211 רואי חשבון.
מנגד, נמצא כי בזמן שמשרדי רואי החשבון רושמים צמיחה, נרשמת מגמה הפוכה במספר המצטרפים למקצוע. מהדירוג עולה כי בניגוד למגמה בשנים האחרונות, שבהן חלה עלייה מתמדת במספר רואי החשבון שהוסמכו וקיבלו רישיון, השנה נרשמה ירידה בשני הפרמטרים הללו. בינואר 2012 הוסמכו 1,300 רואי חשבון, לעומת 1,442 רואי חשבון שהוסמכו בתקופה המקבילה ב-2011, וכן חלה ירידה של 10% במספר מקבלי הרישיון לעומת אשתקד.
תזוזות משמעותיות
השנה, בדומה לאשתקד, נערך דירוג גודל הפירמות של D&B ישראל על-פי שני פרמטרים שונים: הראשון – דירוג על-פי מספר רואי החשבון המועסקים בפירמה; והשני – דירוג על-פי סך כל העובדים המועסקים בפירמה. התוצאות אמנם דומות בשני הדירוגים אך לא זהות, ויש תנועה למעלה ולמטה בדירוג בקרב החמישייה הפותחת.
במקום הראשון אין חדש: מעצמת ראיית החשבון ארנסט & יאנג ישראל (E&Y) ממשיכה להוביל את שוק ראיית החשבון, עם 662 רואי חשבון מועסקים ו-517 מתמחים. הפירמה היא הגדולה ביותר גם במספר המועסקים הכללי בה – יותר מ-1,800 עובדים.
מהמקום השני ואילך ישנם כמה וכמה תזוזות משמעותיות. במקום השני על-פי מספר רואי החשבון, מדורג השנה משרד KPMG סומך-חייקין, אשר רשם ב-2011 גידול משמעותי של כ-13% במספר רואי החשבון המועסקים בו (מ-375 ל-422), וכך קפץ כמעט לפסגה ישירות מהמקום הרביעי בדירוג אשתקד.
במקום השלישי ממוקם משרד קסלמן וקסלמן PWC, עם 411 רואי חשבון, 423 מתמחים ו-1,082 מועסקים.
אחריו, במקום הרביעי במספר רואי החשבון המועסקים בו, נמצא משרד BDO זיו-האפט, אשר מעסיק 395 רואי חשבון. עם זאת, המשרד עדיין ממוקם, בדומה לשנה שעברה, במקום השני בדירוג מספר המועסקים בו, עם 1,168 עובדים.

את רשימת הביג-5 – על-פי מספר רואי חשבון – סוגר, בדומה לדירוג אשתקד, משרד Deloitte בריטמן-אלמגור, המעסיק 321 רואי חשבון.
מגמות בענף: מיזוגים ומעבר מביקורת לייעוץ עסקי
בשנים האחרונות חווה שוק ראיית החשבון מהפך בולט, תוך שהוא יוצא מתחומי הביקורת המסורתיים ומתפתח לתחומי פעילות נוספים, בהם ייעוץ עסקי אסטרטגי.
כלכלני קבוצת ניהול הסיכונים D&B ישראל, שבחנו בין היתר את התפתחות משרדי רואי החשבון בתחומים השונים ואת המגמות בענף, מציינים כי לאור התפתחות המשק הישראלי ושינוי הסביבה הכלכלית בשנים האחרונות, נוצר צורך בחברות לקבל פתרונות סיוע להגדלת הפעילות העסקית.
כדי לענות על הצרכים הללו, הגדילו פירמות ראיית החשבון את מגוון שירותי הייעוץ שאותם הם מעניקים, ובין היתר ראשיהן מספקים ייעוץ כלכלי, ביקורת פנים, ליווי עסקאות, הערכות שווי, בדיקות נאותות (Due Diligence), ייעוץ אסטרטגי, פיתוח עסקי, SOX, אחריות תאגידית, ייעוץ מערכות מידע ועוד.
מטרת המשרדים היא להעניק ללקוחות את מגוון השירותים העסקיים בשיטת "one stop shop" – כדי שהוא יוכל לקבל אותם במקום אחד, בדומה לשירותים שנותנים משרדי עורכי הדין הגדולים.
על הרקע הזה נרשמה השנה מגמה נוספת – של עלייה במספר המיזוגים בענף. כלכלני D&B מציינים כי "בשנים האחרונות אנו עדים למספר מיזוגים של משרדים קטנים לתוך משרדים גדולים. זאת, בעקבות צורך של הלקוחות לקבל את מגוון השירותים ממשרד אחד (ביקורת, מיסוי וייעוץ) ובשל ההתמחות הרחבה יותר של המשרדים הגדולים. בהתאם לכך, המשרדים הקטנים יותר מעניקים, נוסף לשירותי ביקורת, שירותי הנהלת חשבונות, או לחלופין בוחנים מיזוגים לתוך משרדים גדולים".
כך לדוגמה, משרד אלפיה את אלפיה, המתמחה בתחומי אנרגיה, גז ונפט, התמזג לפירמת ארנסט & יאנג. המיזוג מאפשר לפירמה הן להתפתח לתחום זה אשר צמח משמעותית בשנים האחרונות, והן מאפשר ללקוחות לקבל את הידע הנרחב והבינלאומי של המשרד.

לצפייה ישירה בגלובס

רו"ח סיגלית סייג שותפה בכירה

רו"ח סיגלית סייג שותפה בכירה
שותפה בכירה ומנהלת הסקטור הממשלתי/ ציבורי, שותפה בניהול המחלקה הכלכלית לרבות זו המטפלת בהלוואות מקרן לעסקים קטנים ובינוניים.
משמשת כיו"ר הבקרה התקציבית לקבוצות הליגות המקצועיות בהתאחדות לכדורגל.
גב' סייג כיהנה כנציגת משרד האוצר בצפון אמריקה ובשורה של תפקידים בכירים באוצר. ביניהם: סגנית בכירה לחשב הכללי , לרבות ניהול תמיכות וכוח אדם באגף החשב הכללי.
כמו כן כיהנה כחשבת משרד העבודה והרווחה וחשבת המשרד לביטחון פנים.

MBA – במנהל עסקים, האוניברסיטה העברית.

BA – בחשבונאות וכלכלה, האוניברסיטה העברית.

רו"ח לאה גרוזובסקי, שותפה | סקטור עסקים

רו"ח לאה גרוזובסקי, שותפה
סקטור עסקים

רו"ח משנת 2007 ושותפה בפירמה משנת 2019 בסקטור ביקורת חברות פרטיות וציבוריות.
ללאה ניסיון בליווי חברות ועסקים בשלל צמתי ההחלטה, ביקורת ועריכת דוחות כספיים, ייעוץ והכונה בפעילות הפנימית ובייצוגם המיטבי מול הרגולטורים השונים.
במהלך שנותיה של לאה בפירמה התמקצעה במתן שירותי ראית חשבון וליווי לחברות בענפי המשק השונים: חברות קמעונאות, נותני שירותים, חברות סטארט אפ, קבלני ביצוע, כמו כן ניסיון בקבלת הטבות מס במסגרת חוק עידוד השקעות הון והגשת בקשות למרכז השקעות.
בשנים האחרונות לאה שותפה בפירמה והיא מסייעת בקידום מחלקת ביקורת עסקים ובמחלקת הMMC.

BA – במנהל עסקים, המרכז האקדמי לב.

רו"ח יפי שטיינוביץ, שותפה
סקטור עסקים

רו"ח יפי שטיינוביץ, שותפה | סקטור עסקים

רואת חשבון מ2007, נסיון בביקורת ובעריכת דוחות כספיים, ליווי וייעוץ לחברות ולעסקים.

השילוב של ניסיון רב והיכרות מעמיקה עם עולם העסקים יחד עם יכולותיה הייחודיות בראיה רוחבית, מאפשר ליפי לתת שירותי ייעוץ והכוונה לעסקים גדולים ובינוניים במשרד. יפי מעניקה ללקוחות מעטפת של ייעוץ בכל הקשור לעולם הפיננסי של העסק, עם ייעוץ חשבונאי בנוגע להצגה וניתוח הדוחות הכספיים ואם בתכנוני מס, בשינויים מבניים של קבוצות, בחשיבה על אשראי בנקאי, משקיעים והשקעות. במסגרת תפקידה היא מפנה לכיווני פעילות חדשים, מבצעת קישור עסקי בין לקוחות ועוד.

בשנים האחרונות שותפה בפירמה והיא מסייעת למינוף סקטור החברות.

מתמחה במיוחד בסקטור הנדל"ן, בסקטור המחקר והפיתוח ובסקטור ה-MMC.

רואת חשבון מ2007, נסיון בביקורת ובעריכת דוחות כספיים, ליווי וייעוץ לחברות ולעסקים.

השילוב של ניסיון רב והיכרות מעמיקה עם עולם העסקים יחד עם יכולותיה הייחודיות בראיה רוחבית, מאפשר ליפי לתת שירותי ייעוץ והכוונה לעסקים גדולים ובינוניים במשרד. יפי מעניקה ללקוחות מעטפת של ייעוץ בכל הקשור לעולם הפיננסי של העסק, עם ייעוץ חשבונאי בנוגע להצגה וניתוח הדוחות הכספיים ואם בתכנוני מס, בשינויים מבניים של קבוצות, בחשיבה על אשראי בנקאי, משקיעים והשקעות. במסגרת תפקידה היא מפנה לכיווני פעילות חדשים, מבצעת קישור עסקי בין לקוחות ועוד.

בשנים האחרונות שותפה בפירמה והיא מסייעת למינוף סקטור החברות.

מתמחה במיוחד בסקטור הנדל"ן, בסקטור המחקר והפיתוח ובסקטור ה-MMC.

רו"ח אריה שכטר, שותף | סקטור ממשלתי ציבורי

רו"ח אריה שכטר, שותף
סקטור ממשלתי ציבורי

אריה שכטר, רו"ח (משפטן)
רו"ח אריה שכטר בעל תעודת רו"ח משנת 2010
שותף תחום ביקורת פנימית וביקורת שכר – בעל תעודת מבקר פנים מוסמך מטעם לשכת המבקרים הפנימיים, משמש כמבקר פנים בגופים גדולים ציבוריים ופרטים,
ההתמחות הינה גם בתחום ביקורת מערכות מידע בוגר קורס cisa של הארגון העולמי ISACA
ניסיון רב בביקורת שכר, מלווה גופים גדולים במשק ומשמש כבודק שכר מוסמך מכח חוק הגברת האכיפה, ואף מלווה את משרד העבודה בהסמכת בודקי שכר בהתאם לחוק.

BA – חשבונאות ומערכות מידע, מכון לב

MA – במשפטים, אוניברסיטת בר אילן

רו"ח תהילה פאר, שותפה | סניף רמת גן

רו"ח תהילה פאר, שותפה
סניף רמת גן

רו״ח משנת 2010, ניסיון בביקורת ובעריכת דוחות כספיים, מיסוי תאגידים וייעוץ לחברות ועסקים מכל ענפי המשק. הכוונה וייעוץ חשבונאי ופיננסי, בנוגע להצגה וניתוח הדוחות הכספיים, תכנוני מס, שינויים מבניים של קבוצות, אשראי בנקאי, משקיעים והשקעות. הפניה לכיווני פעילות חדשים, ביצוע קישור עסקי בין לקוחות ועוד.

מתמחה במגזר הפרטי ובסקטור MMC

MA – משפטים, אוניברסיטת בר אילן.

BA – מנהל עסקים בהתמחות מימון, הקריה האקדמית אונו.                          

מוסמכת כדירקטורית, אוניברסיטת בר אילן.

רו״ח רעות שילה, שותפה | סקטור ממשלתי ציבורי

רו״ח רעות שילה, שותפה
סקטור ממשלתי ציבורי

רו"ח רעות שילה שותפה ומנהלת הסקטור הממשלתי/ ציבורי בפירמת בן דוד שלוי קופ. רעות הצטרפה למשרד בשנת 2005, והתקדמה בתפקידים השונים במשרד, עד למינויה לשותפה בשנת 2013. במסגרת תפקידיה השונים בפירמה, צברה רו"ח רעות שילה ניסיון מגוון ומעמיק בביקורת פנימית וחקירתית, ביקורת בחשבויות משרדי ממשלה, ביקורת דוחות כספיים של משרדי ממשלה ובביקורת חיצונית ופנימית ברשויות מקומיות. כמו כן, משמשת כמעיינת מטעם משרד הפנים בדוחות כספיים של רשויות מקומיות.

רו"ח גלבוע ויספיש, שותף | סקטור אלכ״רים

רו"ח גלבוע ויספיש, שותף
סקטור אלכ״רים

רו"ח גלבוע ויספיש שותף מנהל סקטור עמותות ומלכ"רים. מומחה בטיפול לקוחות המגזר השלישי, מומחה בהכנה וליווי תוכניות הבראה וגופים בקשיים פיננסיים ואחראי על יעוץ חשבונאי ניהולי ומיסויי למוסדות ציבור. חבר הועדה "לטיפול בנושא מלכ"רים עמותות והמגזר ההתנדבותי" מטעם לשכת רואי החשבון משמש כמבקר פנים וחבר ועד מנהל במספר גופים עסקיים ומלכ”רים. בנוסף משמש כסגן נשיא ויו"ר ועדת הכספים של לשכת המבקרים הפנימיים IIA

BA – "חשבונאות ניהולית ומערכות מידע" בהצטיינות בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה "מכון לב" תעודת הוראה להוראת המדעים והטכנולוגיה בבתי ספר העל יסודיים.

רו"ח סיגלית סייג, שותפה בכירה | סקטור ממשלתי ציבורי

רו"ח סיגלית סייג, שותפה בכירה סקטור ממשלתי ציבורי

רו"ח סיגלית סייג שותפה בכירה
מנהלת הסקטור הממשלתי/ ציבורי, שותפה בניהול המחלקה הכלכלית לרבות זו המטפלת בהלוואות מקרן לעסקים קטנים ובינוניים.
משמשת כיו"ר הבקרה התקציבית לקבוצות הליגות המקצועיות בהתאחדות לכדורגל.
גב' סייג כיהנה כנציגת משרד האוצר בצפון אמריקה ובשורה של תפקידים בכירים באוצר. ביניהם: סגנית בכירה לחשב הכללי,
לרבות ניהול תמיכות וכוח אדם באגף החשב הכללי.
כמו כן כיהנה כחשבת משרד העבודה והרווחה וחשבת המשרד לביטחון פנים.

MBA – במנהל עסקים, האוניברסיטה העברית.

BA – בחשבונאות וכלכלה, האוניברסיטה העברית.

ד"ר רענן קופ, רו"ח (משפטן) שותף מייסד

ד"ר רענן קופ, רו"ח (משפטן)
שותף מייסד

רו"ח משנת 1988, מומחה בליווי פיננסי וייצוג בנקאי לחברות ועצמאיים, ביקורות פנים, מיסוי תאגידים, מיסוי מקרקעין, פירוקים, הקפאות הליכים וניהול חברות בקשיים פיננסיים.
סגן נשיא לשכת רו"ח, יו"ר וועד מרחב ירושלים וחבר הוועד המרכזי של לשכת רו"ח בישראל. חבר וועד מנהל תיאטרון "החאן", חבר וועד מנהל הקמארטה הישראלית, מרצה וחבר סגל במכללה האקדמית הדסה, יו"ר וועד "איגוד לוחמי ירושלים", מייסד וחבר וועד מנהל עמותת "סלע", משמש כסגן נשיאת לשכת רואי חשבון. כמו כן מנגן בסקסופון וחבר בלהקת הביג בנד הירושלמית.

PHD , MBA – מנהל עסקים, התמחות בהתנהגות ארגונית,Newport University, CA.

LLM – מוסמך במשפטים, אוניברסיטת בר-אילן.

BA – כלכלה ומנהל עסקים, האוניברסיטה העברית.

רו"ח יואל שלוי, שותף מייסד

רו"ח יואל שלוי הינו מומחה בהערכות שווי, בדיקות פיננסיות וליווי של חברות ציבוריות. עובד לשעבר של רשות המיסים, ובעל ניסיון עשיר בהתנהלות מול רשויות המס. מומחה בטיפול בארגונים ועצמאיים ובפתרון סוגיות מיסוי. שימש בעבר כמרצה במחלקה לחשבונאות באוניברסיטה העברית. חבר ומייסד מוסדות ללא מטרות רווח בירושלים בעיקר בתחום החינוך.

נציג המשרד ברשת הבינלאומית –                The Leading Edge Alliance.

מתמחה בטיפול בסוגיות מיסוי ודיווח הקשורות לאזרחי ארה"ב.

MBA –  מוסמך המנהל עסקים, האוניבריסטה העברית.

BA – כלכלה וחשבונאות, האוניבריסטה העברית.

רו"ח יואל שלוי הינו מומחה בהערכות שווי, בדיקות פיננסיות וליווי של חברות ציבוריות. עובד לשעבר של רשות המיסים, ובעל ניסיון עשיר בהתנהלות מול רשויות המס. מומחה בטיפול בארגונים ועצמאיים ובפתרון סוגיות מיסוי. שימש בעבר כמרצה במחלקה לחשבונאות באוניברסיטה העברית. חבר ומייסד מוסדות ללא מטרות רווח בירושלים בעיקר בתחום החינוך.

נציג המשרד ברשת הבינלאומית The Leading Edge Alliance
מתמחה בטיפול בסוגיות מיסוי ודיווח הקשורות לאזרחי ארה"ב

MBA –  מוסמך המנהל עסקים, האוניבריסטה העברית.

BA – כלכלה וחשבונאות, האוניבריסטה העברית.

רו״ח עובד בן דוד, שותף מייסד, שותף מנהל

רו"ח עובד בן דוד ייסד את פירמת בן דוד ושות' בשנת 1994. בעל ניסיון רב במתן שירותי יעוץ וראית חשבון, מומחה בביקורת פנימית וחיצונית במשרדי ממשלה, ביקורות ברשויות מקומיות, ביקורות ויעוץ מיסויי לחברות ועצמאים, פירוקים ותוכניות הבראה לגופים גדולים.

רו"ח עובד בן דוד שימש כמרצה בתחום החשבונאות הפיננסית במספר מוסדות להשכלה גבוהה. שימש בעבר ראש החוג לראיית חשבון בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה "מכון לב". שימש כחבר בוועדה לקביעת תקנים חשבונאיים ממשלתיים.

שימש כיו"ר דירקטוריון חברת אשר”א – החברה הישראלית לביטוח יצוא בע"מ.

שימש כיו"ר ועדת כספים בחברה הממשלתית "עמידר", החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ.

BA – כלכלה וחשבונאות, האוניברסיטה העברית.

דניאל כהן-2

רו"ח דניאל כהן | מנהל מחלקת מיסים

רו"ח דניאל כהן, מנהל מחלקת מיסים

רו״ח כהן דניאל הינו אחד ממומחי המיסים המובילים במשק.
את תחילת דרכו המקצועית התחיל דניאל כמפקח שומה בתפקיד שומה ירושלים, לאחר מכן שימש כרכז חוליית חברות בפקיד שומה ירושלים 3. בשלוש השנים האחרונות שימש דניאל כמנהל תחום במחלקת שינויי מבנה בחטיבה המקצועית ברשות המיסים וכן כרפרנט מקצועי של פקיד שומה ירושלים ופקיד שומה אשקלון. במהלך עבודתו ברשות המיסים דניאל כיהן בתפקידים שונים, היה חבר בוועדות שונות והיה מעורב בכתיבת חוזרים ועמדות מקצועיות. ככל שדניאל התקדם בסולם
התפקידים הוא צבר ידע מקיף וניסיון רב בתחום המיסים, כגון: תכנון מס לעצמאים וחברות, בדיקת חשיפות מס וליווי עסקאות בחברות גדולות וכן טיפול בסוגיות מס מורכבות הן בתחום המיסוי הישראלי והן בתחום המיסוי הבינלאומי.

לדניאל מומחיות ייחודית בתחום המיסוי של מיזוגים, פיצולים והעברות נכסים, בנוסף דניאל מרצה בכיר בקורסי המיסים בחוג לחשבונאות במרכז האקדמי לב ומרצה בכיר בקורסים שונים בתחום המיסים וכן נמנה על צוות ״מומחי כל מס״ מקבוצת חשבים (אתר בו מומחי מס מכווינים רו״ח אחרים).

BA – חשבונאות ומערכות מידע.

MBA – משפטים.