חוזר סוף שנה 2023

לקוחותינו היקרים,

התקופה המאתגרת בה אנו מצויים – לאחר שנה של עימותים פנים-חברתיים, עליות מחירים, ירידה בגיוסי הייטק ונסיקה בשיעורי הרבית – נקלענו למלחמה עקובה מדם בעלת השפעות כלכליות משמעותיות. החוזר הנוכחי, בניגוד לחוזרי סוף שנה סטנדרטיים, אינו חוזר רגיל כאשר במצב העכשווי, כפי שתואר לעיל, השתדלנו לתת תמונה מאספקטים שונים אשר יש להם השלכות על המצב הכלכלי –פיננסי – מיסויי אנו מתפללים לחזרה לשגרה, לימים שקטים שמחים בעלי עשייה, יצירה, שגשוג וצמיחה, עם שקט בגבולות, חזרת החטופים, החלמת הפצועים ונחמת הציבור.

בעלון המצורף מלוקטים מבחר נושאים המתייחסים לנושאי הריבית, הנדל"ן, עדכוני מיסים, חוק ההסדרים, הרפורמה במיסוי בינלאומי, חוק עידוד תעשייה עתירת ידע, סוגיות מע"מ בעניין יבוא שירותים ומתן שירות לתושב חוץ, רווחים ראויים לחלוקה, שינוי ייעוד ועדכוני פסיקה.


הריבית | ד"ר רענן קופ

רו"ח (משפטן) שותף מייסד מנהל BDSK

מחיר הכסף משפיע על הכלכלה ויכול להוות גורם מדרבן ומרסן לצריכה, להשקעה וליציבות של המשק.

מחירי הריבית נקבעים ע"י הבנקים המרכזיים בכל מדינה וזהו כלי בו נגידי הבנק המרכזי מנהלים את המדיניות המוניטרית של כל משק.

עליית ריבית יכולה לרסן לחץ לעליות מחירים (אינפלציה) אך עליה חדה מדי יכולה להוביל משק למיתון.

ריבית נמוכה מידי, ביחס למדינות אחרות, יכולה לגרום ליציאת כסף מחוץ למדינה (ממשקיעי חוץ או השקעות של מקומיים בחו"ל) מה שיפגע בצמיחת המשק, ומנגד – ריבית גבוהה תמשוך משקיעים אשר באים להרוויח ולברוח ביום שהריבית תרד.

הצורך בשליטה עדינה וביקורתית במחירי הריבית גורמים לכך שניהול שיעור הריבית נקבע באופן בלתי תלוי ע"י הבנק המרכזי (בארץ- בנק ישראל; בארה"ב ה- "FED" וכו').

ניהול מוניטרי נכון פועל ליציבות המשק ודירוג גבוה ע"י חברות הדירוג הבינלאומיות.

עד שנת 2021 הריבית העולמית היתה נמוכה מאוד כאשר ריבית הבסיס באירופה אף היתה שלילית לתקופה מסויימת.

היציאה מהקורונה וחוסרים במוצרים בשרשרת האספקה העולמית יצרו לחץ לעליית מחירים ובשל חשש מאינפלציה, שמתחילה לגדול בשיעורים מהותיים, החלו הבנקים המרכזיים בעולם (בראשות ה- "FED") להעלות את הריבית בחדות.

הריבית הבסיסית בישראל שעמדה על 1.6% לשנה משך תקופה ארוכה החלה לטפס בהדרגה והגיעה מתחילת 2022 ועד אמצע 2023 ל- 4.75%, (עלייה של פי 3!!!)

הגידול החד בשיעור הריבית, השפיע כמעט על כל בית במדינת ישראל. הבנקים הגדילו את המרווח שהם גובים מעל ריבית הפריים (ריבית פריים הינו ריבית בסיס + 1.5%) ומחירי הריבית פגעו מהותית ברווחיות העסקים – מה שהגביר

את האינפלציה ויצר גם עלייה בשע"ח של הדולר והיורו.

לאחרונה – מהלך עליית הריבית הביא את המטרות הרצויות שהציב בנק ישראל ונוכחנו בבלימת האינפלציה.

עליית שער הדולר והיורו נבלמו ואנו עדים להשפעה חוזרת וירידה בשערי החליפין.

לאור הנתונים הנ"ל, בשל המלחמה והחשש מפני הכנסת המשק למיתון (החשש ממיתון הינו שקשה לצאת ממיתון) – צפוי, לדעתנו, בנק ישראל להוריד את הריבית כבר בקרוב.

בכל מקרה, הצפי לירידת הריבית הינה ירידה מתונה ולא תהיה בשנים הקרובות צניחה דרמטית.

 

הנדל"ן | ד"ר רענן קופ
רו"ח (משפטן) שותף מייסד מנהל BDSK

 ככל שמדינת ישראל מתפתחת הולך הנדל"ן ומעסיק יותר את כותרות העיתונים ואת השיח הציבורי.

החשש מפני "בועה" – הולך וגובר ככל שמחירי הנדל"ן עולים.

אולם, יש להפריד בין סוגי הנדל"ן השונים אשר ההשפעה לגבי המחירים התשואות וההתנהגות שונה בתכלית.

סוגי הנדל"ן:

נדל"ן למגורים, נדל"ן לתעסוקה (משרדים וכד'), נדל"ן מסחרי (חנויות ואולמות תצוגה בקומת מסחר), תעשיה, מלונאות, מחסנים וכיוצ"ב. 

ההבחנה המהותית בסוגי הנדל"ן הינה בין שני סוגי הנדל"ן – נדל"ן מגורים (פרטי) מול נדל"ן תעסוקה ומסחרי (עסקי).

להמשך קריאה…

 

עדכוני מיסים

לקוחות יקרים!

מתקרבים אנו לסיומה של שנת 2023. ימים לא פשוטים עוברים על כולנו לצד הניסיון לניהול "שגרת מלחמה" ככל הניתן. לאור המצב פרסמה רשות המיסים הנחיות מקלות לציבור העוסקים והמייצגים מעבר למענקים השונים, שבאים לידי ביטוי בין השאר באורכות למועדי הגשת דיווחים, הקפאת הליכי גביה ואכיפה התיישנות שומות ועוד כמו גם הנחיה של צמצום הביקורות בתיקי

הנישומים. יחד עם זאת בסקירה לאחור של השנה האחרונה בהיבטי המיסוי, ישנן הנחיות ופסיקות חדשות אקטואליות שפורסמו כמו גם החלטות וועדה שיש בהן כדי להשפיע באופן ניכר על תחומים שונים בעולמות המיסויים. בחוזר שלהלן נביא בפניכם עדכוני מיסים במגוון נושאים, חשוב לציין כי חלק מהעדכונים לא עברו את אישור מליאת הכנסת, אך ישנה סבירות גבוהה שיאושרו בשנת המס הקרובה ויש בהם כדי להשפיע באופן ניכר על סוגיות מס שונות. במסגרת העדכונים ציינו אלו מן הנושאים טרם אושרו. כמו כן בתוכניתנו לפרסם במהלך שנת המס 2024 מעת לעת עדכונים שוטפים וסקירה מקיפה ורחבה יותר במספר פרקים של סוגיות מס שונות, שבתקופות האחרונות הפכו להיות רלוונטיות יותר ונאכפות באופן הדוק יותר על ידי רשות המיסים. 

חשוב להדגיש כי המידע המובא בפניכם הינו כללי ונועד להפניית תשומת הלב, יש לבחון כל מקרה ספציפי לגופו ולקבל חוות דעת וייעוץ פרטני בהתאם.

מחלקת המיסים במשרדנו עוסקת במגוון רחב של תחומים ותשמח לספק לכם שירותי ייעוץ וליווי בתחומים שונים הכוללים בין השאר: מיסוי בינלאומי, מיסוי ודיווח על נאמנויות, ליווי עסקאות, כתיבת חוות דעת מקצועיות בנושאים שונים, הטבות במס מכוח חוק עידוד השקעות הון, התמחות בתחום שינויי מבנה החל ממעבר מעוסק לחברה, עובר דרך תכנון ושינויי מבנה אחזקות וכלה במיזוג חברות, פיצולים וכד' ייצוג בדיונים מול רשויות המס, ועוד… 

אתם מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה מקצועית או ליווי עסקה ונשמח לעמוד לשרותכם! רו"ח דניאל כהן: danielco@bdsk.co.il | רו"ח בתיה גייל: Batya_g@bdsk.co.il

חוק ההסדרים / תיקוני חקיקה בתחום המיסים

חוק ההתייעלות הכלכלית (תיקוני חקיקה להשגת יעדי התקציב לשנות התקציב 2023 ו־2024), התשפ"ג 2023 (להלן: "חוק ההסדרים") כולל בין היתר תיקונים בחוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), תשכ"ג-1963 ( להלן: "חוק מיסוי מקרקעין"), פקודת מס הכנסה [נוסח חדש] התשכ"א – 1961 (להלן: "פקודת מס הכנסה", "הפקודה"), וחוק מס ערך מוסף תשל"ו-1975 (להלן: "חוק מס ערך מוסף", "חוק מע"מ").

להמשך קריאה…

 

הרפורמה במיסוי בינלאומי

החל משנת 2003 מונהגת בישראל שיטת המיסוי הפרסונאלית – תושב ישראל חייב במס הכנסה הן על הכנסה שהופקה בישראל והן על הכנסה שהופקה מחוץ לישראל. עם השנים נוצר צורך בתיקון חקיקה מהותי, זאת בשל שינויים שחלו בדפוסי המסחר והכלכלה הבינלאומיים, הצורך בשיתוף פעולה בין מדינות העולם בתכנון מערכת גבית מס שבבסיסה סיכול תכנוני מס בינלאומיים המנצלים לרעה את הפערים במנגנוני המיסוי החלים במדינות שונות, קשיי יישום ופרצות שהתגלו לאורך השנים בחוק הקיים ועוד.

ב-11/2021 הגישה הועדה לרפורמה במיסוי בינלאומי דוח מפורט הכולל את המלצותיה לתיקוני חקיקה במיסוי הבינלאומי, ובמהלך שנת 2023 הוגשו 3 תזכירי חוק המבוססים על המלצות הוועדה.

להמשך קריאה…

 

חוק לעידוד תעשייה עתירת ידע (הוראת שעה), תשפ"ג-2023 

ביולי 2023 אישרה הכנסת את החוק לעידוד תעשייה עתירת ידע, חוק זה מעניק הטבות מס למשקיעים בחברות היי-טק ישראליות וכן הטבות לחברות טכנולוגיות בגין רכישה או מיזוג עם חברות היי-טק אחרות. 

הוראת השעה תקפה מיום 31 ביולי 2023 עד 31 בדצמבר 2026.

מטרת החוק היא לשמר את ישראל כיעד אטרקטיבי להשקעה בחברות טכנולוגיה ולתמוך בפיתוחה של תעשייה זו, בדגש על חברות היי-טק הנמצאות בשלבים הראשונים של פעילותן (שלבי ה-seed וה-pre-seed) = חברות מו"פ.

תכלית התנאים השונים להגדרת חברת מו"פ בחוק היא לוודא שמדובר בחברה טכנולוגית מתחילה, בהתאם למטרת החוק.

להמשך קריאה…

 

סוגיות מע"מ בעניין יבוא שירותים ומתן שירות לתושב חוץ

רקע: רבים מאתנו מייבאים שירותים מחו"ל כגון: שרותי יעוץ, שירותים משפטיים, העסקת קבלני משנה, תיווך, ועוד. על יבוא שירותים בישראל עשוי לחול חיוב במע"מ (מס על הערך המוסף) בהתאם להוראות חוק מס ערך מוסף, תשל"ו 1975 (להלן "החוק"). החוק קובע את התנאים וההוראות החלות על יבוא שירותים לישראל.

להמשך קריאה…

 

רווחים ראויים לחלוקה

רקע כללי: בעת מכירת מניות חברה עומדות בפני בעל המניות המוכר 2 חלופות: האחת – משיכת דיבידנד בגובה חלקו של המוכר ביתרת העודפים שנצברו בחברה ולאחר מכן מכירה של המניות, והשניה – מכירת המניות ללא משיכת דיבידנדים. בחלופה זו, התמורה בעד מכירתן מבטאת לא רק את ערכה הפנימי של המניה, אלא גם רווחים שנצברו בחברה ולא חולקו עד למכירת המניות = רווחים ראויים לחלוקה (להלן: "רר"ל").

להמשך קריאה…


שינוי ייעוד

רקע: בבסיס גבית המס בישראל עומד עיקרון המימוש. כלומר, החיוב במס יהיה רק על הכנסה שהתקבלה, ולא על הכנסה תיאורטית כמו עליית ערך נכס שטרם נמכר. קיימים מס' חריגים לעקרון זה, כשאחד הבולטים שבהם הוא שינוי יעוד.

שינוי יעוד = שינוי במטרה שלשמה מוחזק הנכס בידי הבעלים, ללא שחל שינוי בפועל בבעלות על הנכס. סוגיה זו עוסקת במצבים בהם מלאי עסקי מועבר לשימוש כרכוש קבוע בעסק (סעיף 85 לפקודה) ובצד השני – הסבה של רכוש קבוע או מקרקעין לשימוש כמלאי עסקי (סעיף 100 לפקודה וסעיף

5(ב) לחוק מיסוי מקרקעין, בהתאמה). שינוי יעוד עשוי להתחייב במס בידי המוכר, ובמקרים מסויימים אף לייצר תאונות מס קטלניות. במקרים אחרים, שימוש נכון בסעיפים הרלוונטיים עשוי לייצר יתרון מס משמעותי.

להמשך קריאה…

 

 עדכוני פסיקה

בפרק זה נסקור בפניכם מספר פס"ד משמעותיים אשר פורסמו בשנת 2023

להמשך קריאה…

רו"ח סיגלית סייג שותפה בכירה

רו"ח סיגלית סייג שותפה בכירה
שותפה בכירה ומנהלת הסקטור הממשלתי/ ציבורי, שותפה בניהול המחלקה הכלכלית לרבות זו המטפלת בהלוואות מקרן לעסקים קטנים ובינוניים.
משמשת כיו"ר הבקרה התקציבית לקבוצות הליגות המקצועיות בהתאחדות לכדורגל.
גב' סייג כיהנה כנציגת משרד האוצר בצפון אמריקה ובשורה של תפקידים בכירים באוצר. ביניהם: סגנית בכירה לחשב הכללי , לרבות ניהול תמיכות וכוח אדם באגף החשב הכללי.
כמו כן כיהנה כחשבת משרד העבודה והרווחה וחשבת המשרד לביטחון פנים.

MBA – במנהל עסקים, האוניברסיטה העברית.

BA – בחשבונאות וכלכלה, האוניברסיטה העברית.

רו"ח לאה גרוזובסקי, שותפה | סקטור עסקים

רו"ח לאה גרוזובסקי, שותפה
סקטור עסקים

רו"ח משנת 2007 ושותפה בפירמה משנת 2019 בסקטור ביקורת חברות פרטיות וציבוריות.
ללאה ניסיון בליווי חברות ועסקים בשלל צמתי ההחלטה, ביקורת ועריכת דוחות כספיים, ייעוץ והכונה בפעילות הפנימית ובייצוגם המיטבי מול הרגולטורים השונים.
במהלך שנותיה של לאה בפירמה התמקצעה במתן שירותי ראית חשבון וליווי לחברות בענפי המשק השונים: חברות קמעונאות, נותני שירותים, חברות סטארט אפ, קבלני ביצוע, כמו כן ניסיון בקבלת הטבות מס במסגרת חוק עידוד השקעות הון והגשת בקשות למרכז השקעות.
בשנים האחרונות לאה שותפה בפירמה והיא מסייעת בקידום מחלקת ביקורת עסקים ובמחלקת הMMC.

BA – במנהל עסקים, המרכז האקדמי לב.

רו"ח יפי שטיינוביץ, שותפה
סקטור עסקים

רו"ח יפי שטיינוביץ, שותפה | סקטור עסקים

רואת חשבון מ2007, נסיון בביקורת ובעריכת דוחות כספיים, ליווי וייעוץ לחברות ולעסקים.

השילוב של ניסיון רב והיכרות מעמיקה עם עולם העסקים יחד עם יכולותיה הייחודיות בראיה רוחבית, מאפשר ליפי לתת שירותי ייעוץ והכוונה לעסקים גדולים ובינוניים במשרד. יפי מעניקה ללקוחות מעטפת של ייעוץ בכל הקשור לעולם הפיננסי של העסק, עם ייעוץ חשבונאי בנוגע להצגה וניתוח הדוחות הכספיים ואם בתכנוני מס, בשינויים מבניים של קבוצות, בחשיבה על אשראי בנקאי, משקיעים והשקעות. במסגרת תפקידה היא מפנה לכיווני פעילות חדשים, מבצעת קישור עסקי בין לקוחות ועוד.

בשנים האחרונות שותפה בפירמה והיא מסייעת למינוף סקטור החברות.

מתמחה במיוחד בסקטור הנדל"ן, בסקטור המחקר והפיתוח ובסקטור ה-MMC.

רואת חשבון מ2007, נסיון בביקורת ובעריכת דוחות כספיים, ליווי וייעוץ לחברות ולעסקים.

השילוב של ניסיון רב והיכרות מעמיקה עם עולם העסקים יחד עם יכולותיה הייחודיות בראיה רוחבית, מאפשר ליפי לתת שירותי ייעוץ והכוונה לעסקים גדולים ובינוניים במשרד. יפי מעניקה ללקוחות מעטפת של ייעוץ בכל הקשור לעולם הפיננסי של העסק, עם ייעוץ חשבונאי בנוגע להצגה וניתוח הדוחות הכספיים ואם בתכנוני מס, בשינויים מבניים של קבוצות, בחשיבה על אשראי בנקאי, משקיעים והשקעות. במסגרת תפקידה היא מפנה לכיווני פעילות חדשים, מבצעת קישור עסקי בין לקוחות ועוד.

בשנים האחרונות שותפה בפירמה והיא מסייעת למינוף סקטור החברות.

מתמחה במיוחד בסקטור הנדל"ן, בסקטור המחקר והפיתוח ובסקטור ה-MMC.

רו"ח אריה שכטר, שותף | סקטור ממשלתי ציבורי

רו"ח אריה שכטר, שותף
סקטור ממשלתי ציבורי

אריה שכטר, רו"ח (משפטן)
רו"ח אריה שכטר בעל תעודת רו"ח משנת 2010
שותף תחום ביקורת פנימית וביקורת שכר – בעל תעודת מבקר פנים מוסמך מטעם לשכת המבקרים הפנימיים, משמש כמבקר פנים בגופים גדולים ציבוריים ופרטים,
ההתמחות הינה גם בתחום ביקורת מערכות מידע בוגר קורס cisa של הארגון העולמי ISACA
ניסיון רב בביקורת שכר, מלווה גופים גדולים במשק ומשמש כבודק שכר מוסמך מכח חוק הגברת האכיפה, ואף מלווה את משרד העבודה בהסמכת בודקי שכר בהתאם לחוק.

BA – חשבונאות ומערכות מידע, מכון לב

MA – במשפטים, אוניברסיטת בר אילן

רו"ח תהילה פאר, שותפה | סניף רמת גן

רו"ח תהילה פאר, שותפה
סניף רמת גן

רו״ח משנת 2010, ניסיון בביקורת ובעריכת דוחות כספיים, מיסוי תאגידים וייעוץ לחברות ועסקים מכל ענפי המשק. הכוונה וייעוץ חשבונאי ופיננסי, בנוגע להצגה וניתוח הדוחות הכספיים, תכנוני מס, שינויים מבניים של קבוצות, אשראי בנקאי, משקיעים והשקעות. הפניה לכיווני פעילות חדשים, ביצוע קישור עסקי בין לקוחות ועוד.

מתמחה במגזר הפרטי ובסקטור MMC

MA – משפטים, אוניברסיטת בר אילן.

BA – מנהל עסקים בהתמחות מימון, הקריה האקדמית אונו.                          

מוסמכת כדירקטורית, אוניברסיטת בר אילן.

רו״ח רעות שילה, שותפה | סקטור ממשלתי ציבורי

רו״ח רעות שילה, שותפה
סקטור ממשלתי ציבורי

רו"ח רעות שילה שותפה ומנהלת הסקטור הממשלתי/ ציבורי בפירמת בן דוד שלוי קופ. רעות הצטרפה למשרד בשנת 2005, והתקדמה בתפקידים השונים במשרד, עד למינויה לשותפה בשנת 2013. במסגרת תפקידיה השונים בפירמה, צברה רו"ח רעות שילה ניסיון מגוון ומעמיק בביקורת פנימית וחקירתית, ביקורת בחשבויות משרדי ממשלה, ביקורת דוחות כספיים של משרדי ממשלה ובביקורת חיצונית ופנימית ברשויות מקומיות. כמו כן, משמשת כמעיינת מטעם משרד הפנים בדוחות כספיים של רשויות מקומיות.

רו"ח גלבוע ויספיש, שותף | סקטור אלכ״רים

רו"ח גלבוע ויספיש, שותף
סקטור אלכ״רים

רו"ח גלבוע ויספיש שותף מנהל סקטור עמותות ומלכ"רים. מומחה בטיפול לקוחות המגזר השלישי, מומחה בהכנה וליווי תוכניות הבראה וגופים בקשיים פיננסיים ואחראי על יעוץ חשבונאי ניהולי ומיסויי למוסדות ציבור. חבר הועדה "לטיפול בנושא מלכ"רים עמותות והמגזר ההתנדבותי" מטעם לשכת רואי החשבון משמש כמבקר פנים וחבר ועד מנהל במספר גופים עסקיים ומלכ”רים. בנוסף משמש כסגן נשיא ויו"ר ועדת הכספים של לשכת המבקרים הפנימיים IIA

BA – "חשבונאות ניהולית ומערכות מידע" בהצטיינות בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה "מכון לב" תעודת הוראה להוראת המדעים והטכנולוגיה בבתי ספר העל יסודיים.

רו"ח סיגלית סייג, שותפה בכירה | סקטור ממשלתי ציבורי

רו"ח סיגלית סייג, שותפה בכירה סקטור ממשלתי ציבורי

רו"ח סיגלית סייג שותפה בכירה
מנהלת הסקטור הממשלתי/ ציבורי, שותפה בניהול המחלקה הכלכלית לרבות זו המטפלת בהלוואות מקרן לעסקים קטנים ובינוניים.
משמשת כיו"ר הבקרה התקציבית לקבוצות הליגות המקצועיות בהתאחדות לכדורגל.
גב' סייג כיהנה כנציגת משרד האוצר בצפון אמריקה ובשורה של תפקידים בכירים באוצר. ביניהם: סגנית בכירה לחשב הכללי,
לרבות ניהול תמיכות וכוח אדם באגף החשב הכללי.
כמו כן כיהנה כחשבת משרד העבודה והרווחה וחשבת המשרד לביטחון פנים.

MBA – במנהל עסקים, האוניברסיטה העברית.

BA – בחשבונאות וכלכלה, האוניברסיטה העברית.

ד"ר רענן קופ, רו"ח (משפטן) שותף מייסד

ד"ר רענן קופ, רו"ח (משפטן)
שותף מייסד

רו"ח משנת 1988, מומחה בליווי פיננסי וייצוג בנקאי לחברות ועצמאיים, ביקורות פנים, מיסוי תאגידים, מיסוי מקרקעין, פירוקים, הקפאות הליכים וניהול חברות בקשיים פיננסיים.
סגן נשיא לשכת רו"ח, יו"ר וועד מרחב ירושלים וחבר הוועד המרכזי של לשכת רו"ח בישראל. חבר וועד מנהל תיאטרון "החאן", חבר וועד מנהל הקמארטה הישראלית, מרצה וחבר סגל במכללה האקדמית הדסה, יו"ר וועד "איגוד לוחמי ירושלים", מייסד וחבר וועד מנהל עמותת "סלע", משמש כסגן נשיאת לשכת רואי חשבון. כמו כן מנגן בסקסופון וחבר בלהקת הביג בנד הירושלמית.

PHD , MBA – מנהל עסקים, התמחות בהתנהגות ארגונית,Newport University, CA.

LLM – מוסמך במשפטים, אוניברסיטת בר-אילן.

BA – כלכלה ומנהל עסקים, האוניברסיטה העברית.

רו"ח יואל שלוי, שותף מייסד

רו"ח יואל שלוי הינו מומחה בהערכות שווי, בדיקות פיננסיות וליווי של חברות ציבוריות. עובד לשעבר של רשות המיסים, ובעל ניסיון עשיר בהתנהלות מול רשויות המס. מומחה בטיפול בארגונים ועצמאיים ובפתרון סוגיות מיסוי. שימש בעבר כמרצה במחלקה לחשבונאות באוניברסיטה העברית. חבר ומייסד מוסדות ללא מטרות רווח בירושלים בעיקר בתחום החינוך.

נציג המשרד ברשת הבינלאומית –                The Leading Edge Alliance.

מתמחה בטיפול בסוגיות מיסוי ודיווח הקשורות לאזרחי ארה"ב.

MBA –  מוסמך המנהל עסקים, האוניבריסטה העברית.

BA – כלכלה וחשבונאות, האוניבריסטה העברית.

רו"ח יואל שלוי הינו מומחה בהערכות שווי, בדיקות פיננסיות וליווי של חברות ציבוריות. עובד לשעבר של רשות המיסים, ובעל ניסיון עשיר בהתנהלות מול רשויות המס. מומחה בטיפול בארגונים ועצמאיים ובפתרון סוגיות מיסוי. שימש בעבר כמרצה במחלקה לחשבונאות באוניברסיטה העברית. חבר ומייסד מוסדות ללא מטרות רווח בירושלים בעיקר בתחום החינוך.

נציג המשרד ברשת הבינלאומית The Leading Edge Alliance
מתמחה בטיפול בסוגיות מיסוי ודיווח הקשורות לאזרחי ארה"ב

MBA –  מוסמך המנהל עסקים, האוניבריסטה העברית.

BA – כלכלה וחשבונאות, האוניבריסטה העברית.

רו״ח עובד בן דוד, שותף מייסד, שותף מנהל

רו"ח עובד בן דוד ייסד את פירמת בן דוד ושות' בשנת 1994. בעל ניסיון רב במתן שירותי יעוץ וראית חשבון, מומחה בביקורת פנימית וחיצונית במשרדי ממשלה, ביקורות ברשויות מקומיות, ביקורות ויעוץ מיסויי לחברות ועצמאים, פירוקים ותוכניות הבראה לגופים גדולים.

רו"ח עובד בן דוד שימש כמרצה בתחום החשבונאות הפיננסית במספר מוסדות להשכלה גבוהה. שימש בעבר ראש החוג לראיית חשבון בבית הספר הגבוה לטכנולוגיה "מכון לב". שימש כחבר בוועדה לקביעת תקנים חשבונאיים ממשלתיים.

שימש כיו"ר דירקטוריון חברת אשר”א – החברה הישראלית לביטוח יצוא בע"מ.

שימש כיו"ר ועדת כספים בחברה הממשלתית "עמידר", החברה הלאומית לשיכון בישראל בע"מ.

BA – כלכלה וחשבונאות, האוניברסיטה העברית.

דניאל כהן-2

רו"ח דניאל כהן | מנהל מחלקת מיסים

רו"ח דניאל כהן, מנהל מחלקת מיסים

רו״ח כהן דניאל הינו אחד ממומחי המיסים המובילים במשק.
את תחילת דרכו המקצועית התחיל דניאל כמפקח שומה בתפקיד שומה ירושלים, לאחר מכן שימש כרכז חוליית חברות בפקיד שומה ירושלים 3. בשלוש השנים האחרונות שימש דניאל כמנהל תחום במחלקת שינויי מבנה בחטיבה המקצועית ברשות המיסים וכן כרפרנט מקצועי של פקיד שומה ירושלים ופקיד שומה אשקלון. במהלך עבודתו ברשות המיסים דניאל כיהן בתפקידים שונים, היה חבר בוועדות שונות והיה מעורב בכתיבת חוזרים ועמדות מקצועיות. ככל שדניאל התקדם בסולם
התפקידים הוא צבר ידע מקיף וניסיון רב בתחום המיסים, כגון: תכנון מס לעצמאים וחברות, בדיקת חשיפות מס וליווי עסקאות בחברות גדולות וכן טיפול בסוגיות מס מורכבות הן בתחום המיסוי הישראלי והן בתחום המיסוי הבינלאומי.

לדניאל מומחיות ייחודית בתחום המיסוי של מיזוגים, פיצולים והעברות נכסים, בנוסף דניאל מרצה בכיר בקורסי המיסים בחוג לחשבונאות במרכז האקדמי לב ומרצה בכיר בקורסים שונים בתחום המיסים וכן נמנה על צוות ״מומחי כל מס״ מקבוצת חשבים (אתר בו מומחי מס מכווינים רו״ח אחרים).

BA – חשבונאות ומערכות מידע.

MBA – משפטים.